600 ADET ÖZEL TASARLANMIŞ BİSİKLET HİZMETTE
tekden site sağı sünnet
Haber
16 Nisan 2022 - Cumartesi 23:27 Bu haber 3474 kez okundu
 
600 ADET ÖZEL TASARLANMIŞ BİSİKLET HİZMETTE
Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin ödüllü bisiklet hizmeti KAYBİS, 2022 yılı yeni sezonunu açarak sağlıklı ve hesaplı ulaşım hizmeti vermeye başladı.
YAŞAM Haberi
600 ADET ÖZEL TASARLANMIŞ BİSİKLET HİZMETTE

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın özel önem verdiği bisikletli ulaşımın en gelişmiş adresi olan Kayseri Bisiklet Paylaşım Sistemi (KAYBİS), bir yandan bisiklet paylaşım sisteminin geliştirilmesi çalışmalarını geçekleştirirken diğer yandan da bisiklet kullanımını yaygınlaştırarak sağlıklı yaşama katkı sunuyor. KAYBİS, Kayseri’deki 51 adet bisiklet istasyonu, 600 adet özel tasarlanmış bisiklet ile toplam 90 kilometrelik bisiklet yollarında sağlıklı ve hesaplı ulaşım sağlamak isteyen vatandaşların ihtiyacına cevap veriyor.

Kayserililer 2021 yılında KAYBİS ile 2.9 milyon kilometre kat ederek, adeta dünyanın etrafını 72 kez dolaşırken, KAYBİS 2022 yılında da yeni sezona ‘merhaba’ dedi.

ÇEVRECİ ULAŞIM

Ulaşım konusunda yakıt kullanmayan bisikletler ile çevreye karbondioksit salınımı noktasında büyük avantaj sağlayan KAYBİS’te, araba yerine bisiklet kullanımı kilometrede kişi başına yüzde 92 daha az karbondioksit salınımı sağlıyor.

SAĞLIKLI ULAŞIM

Fiziksel aktivite prensibi ile ulaşım imkânı tanıyan bisikletler, en çok tercih edilen spor ve ulaşım araçları arasında yer alıyor. 2010 yılından beri faaliyette olan Kayseri Bisiklet Paylaşım Sistemi KAYBİS, vatandaşlara hem spor hem de ulaşım imkânını en teknolojik bisikletler ve paylaşım sistemi ile gerçekleştiriyor.

ALANINDA ÖDÜLLÜ KAYBİS, SADECE KAYSERİ’DE DEĞİL TÜRKİYE’DE

Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) tarafından ‘Sürdürülebilir Gelişme Ödülü’ almaya hak kazanan ve 2010 yılında faaliyetlerine ithal bir sistemle başlayan KAYBİS, 2015 yılına gelindiğinde ise yerli bisiklet paylaşım sistemini uygulamaya koydu. Bu süreçte ise Kayseri Ulaşım A.Ş tarafından hayata geçirilen “Akıllı Bisiklet Kiralama Sistemi” hem Kayseri'ye hem Türkiye'ye hizmet vermeye başladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 600, ADET, ÖZEL, TASARLANMIŞ, BİSİKLET, HİZMETTE,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı