Kırmızı bültenle aranan Hırvat zehir taciri yakalandı
tekden site sağı sünnet
Haber
18 Kasım 2023 - Cumartesi 08:55 Bu haber 403 kez okundu
 
Kırmızı bültenle aranan Hırvat zehir taciri yakalandı
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın göreve gelmesiyle birlikte başlayan zehir tacirleri ile çetelere yönelik operasyonların ardı arkası kesilmiyor. Son olarak kırmızı bültenle aranan farklı ülkelerde çete kuran uyuşturucu taciri Hırvat uyruklu şahıs Üsküdar’da yakalandı.
GÜNDEM Haberi
Kırmızı bültenle aranan Hırvat zehir taciri yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, yapılan operasyonla ilgili yaptığı paylaşımda, “Kırmızı Bülten ile aranan, Güney Amerika’dan elde edilen uyuşturucuyu Avrupa'ya dağıtan, Avrupa çapında yapılan "Adriatica Operasyonu" kapsamında organize suç örgütün elebaşı olarak tanımlanan, Uluslararası uyuşturucu “Karteli” Hırvatistan uyruklu NENAD PETRAK Üsküdar’da yakalandı” dedi.

“Aziz Milletimiz bilmesini isterim ki; Ülkemizi ulusal ve uluslararası organize suç örgütlerinden, zehir tacirlerinden temizlemeye kararlıyız” diyen Bakan Yerlikaya, “Güney Amerika’dan Avrupa’ya uyuşturucu sevkiyatı yapan ve Avrupa’da bu uyuşturucuyu dağıtan uluslararası uyuşturucu kartelinin elebaşı  NENAD PETRAK, Hırvatistan adli makamlarınca “Kasten Adam Öldürme", suçundan Interpol tarafından KIRMIZI BÜLTEN ile uluslararası seviyede aranıyordu. NENAD PETRAK, Hırvatistan Yolsuzluk ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi'nin (USKOK) raporuna göre dokuz kadar ülkede çok sayıda insanı kendi suç örgütüne bağlayan bir zehir taciri. Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde, İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube, İstihbarat Şube, Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüklerimiz tarafından uluslararası takibe alınan NENAD PETRAK’ın Üsküdar’da olduğu tespit edildi. Yakalanması için İstanbul Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nün desteğiyle  hemen Kartel-2 operasyonu başlatıldı ve Uluslararası Zehir Taciri yakalandı. Operasyonu düzenleyen kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Gözlerinden Öpüyorum. Milletimizin duaları sizinle. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Uyuşturucu Tacirleriyle  ve organize suç örgütleriyle mücadelemiz kararlılıkla artarak devam edecek.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kırmızı, bültenle, aranan, Hırvat, zehir, taciri, yakalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı