Gesi’deki cinayetin katili komşu çıktı
tekden site sağı sünnet
Haber
17 Kasım 2023 - Cuma 08:56 Bu haber 385 kez okundu
 
Gesi’deki cinayetin katili komşu çıktı
Gesi Sağlık mahallesinde bir kadının başı ezilerek öldürülmesi olayında önce aile fertleri gözaltına alınmıştı. Daha sonra yapılan incelemede kadını komşusu öldürdüğü odrtaya çıktı.
GÜNDEM Haberi
Gesi’deki cinayetin katili komşu çıktı

Kayseri Valiliği, jandarmanın aydınlattığı cinayet olayı ile ilgili şu bilgilendirmeyi yaptı; “Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, Gesi Sağlık Mahallesinde 13 Kasım 2023 günü 17.30-18.45 saatleri arasında “H.S” isimli şahsın başına sert bir cisimle vurulmak sureti ile öldürülmesi olayına Melikgazi-Gesi J.Krk.K.lığı ile Kayseri İl J.K.lığı, Asayiş Şube Müdürlüğü emrinde görevli Jandarma Suç Araştırma Timleri (JASAT) tarafından müdahale edilmiş, öncelikli olarak maktulün çocukları olan “B.B.S” ve “A.S” den şüphelenilerek gözaltına alınmıştır.

JASAT ekiplerince olay yeri çevresinde tespit edilen güvenlik kameralarından (115) saat görüntü elde edilerek, bu görüntülerin izlenmesi sonucunda, 13 Kasım 2023 günü saat 20.38 sıralarında maktul “H.S” isimli şahsın evinin arka bahçe kısmını gören kamera görüntüsünde bir kedinin hayatın olağan akışına aykırı şekilde hareketlerde bulunarak, panikle kaçtığı gözlemlenmiştir. Bunun üzerine kedinin kaçtığı bölgede titizlikle yapılan araştırmada, maktulün komşusu ve çocuklarının arkadaşı olan “İ.K.” (Hırsızlık ve Dolandırıcılıktan 9 adet suç kaydı var) isimli şahsın evi istikametinde kan lekelerinin bulunması üzerine şahsın evinde detaylı inceleme yapılmış ve evinin bazı bölümleri ile lavabosunda kan izleri bulunmuştur. Çevrede bulunan kamera görüntülerinden şüpheli “İ.K”’nın elinde poşetle malzeme götürdüğü tespit edilmiş, yapılan mülâkat sonucunda şüpheli şahsın olayda kullandığı suç eşyası keser, kanlı elbiseleri ve kanlı ayakkabısını evinin uzağında bulunan boş alana attığını beyan etmesi üzerine, yer gösterme yaptırılmış ve söz konusu olayda kullanılan malzemeler ele geçirilmiştir.  

Şüpheli B.B.S”, “A.S” ve “İ.K.” isimli şahıslar hazırlanan tahkikat evrakları ile mevcutlu olarak sevk edildiği adli makamlarca, yapılan yargılama neticesinde B.B.S”, “A.S” isimli şahıslar serbest bırakılmış, “İ.K.” isimli şahıs ise “Kasten Öldürme” suçundan tutuklanarak Bünyan Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gesi’deki, cinayetin, katili, komşu, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı