Komandolar 7 yıl sonra evine döndü
tekden site sağı sünnet
Haber
08 Aralık 2023 - Cuma 21:36 Bu haber 349 kez okundu
 
Komandolar 7 yıl sonra evine döndü
Kıbrıs Barış Harekatı’nda adaya çıkarma yaparak önemli başarılara imza atarak Kayseri 1. Komando Tugayı, 7 yıldır sınır ötesi operasyonlara katılarak ilk defa Kayseri’deki kışlasına döndü.
GÜNDEM Haberi
Komandolar 7 yıl sonra evine döndü

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, 2016 yılından itibaren Suriye’nin kuzeyinde gerçekleştirilen Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı ve Bahar Kalkanı Harekâtına katılan ve 7 yıl sonra ilk defa Kayseri’deki kışlasına dönen 1’inci Komando Tugayını ziyaret ederek inceleme ve denetlemelerde bulundu.

1’inci Komando Tugayının kahraman Mehmetçiklerine “Yuvanıza hoş geldiniz” diyen Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, “Kara Kuvvetleri Komutanlığının stratejik ihtiyatı olarak önemli görevleri başarıyla yerine getiren 1’inci Komando Tugayı, 2016 yılından itibaren sınır ötesi harekâtta Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı ve Bahar Kalkanı harekât bölgelerinde büyük başarılar elde etmiştir. Bu nedenle sizlerin başarısını kutluyor, hepinizin gözlerinden öpüyorum.” diye konuştu.

Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, daha sonra eğitim alanında komandoların atış eğitimi ve diğer eğitimlerini inceledi. Sonrasında ise Mehmetçikle birlikte aynı karavandan yemek yedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Komandolar, 7, yıl, sonra, evine, döndü,
Yorumlar
Haber Yazılımı