KEYKUBAT’TA ALT YAPI TAMAM
tekden site sağı sünnet
Haber
21 Nisan 2021 - Çarşamba 23:07 Bu haber 3437 kez okundu
 
KEYKUBAT’TA ALT YAPI TAMAM
Melikgazi Belediyesi geçen sene 1. etap çalışmasını tamamladığı Keykubat Mahallesi’nde, yol ve kaldırım çalışmasına başlayarak büyük bir alanda alt yapıdan üst yapıya kadar birçok hizmeti hayata geçirecek. Mahallede hummalı bir çalışma yapılarak tüm havai elektrik hatları yer altına alındı.
GÜNDEM Haberi
KEYKUBAT’TA ALT YAPI TAMAM

Melikgazi Belediyesi geçen sene 1. etap çalışmasını tamamladığı Keykubat Mahallesi’nde, yol ve kaldırım çalışmasına başlayarak büyük bir alanda alt yapıdan üst yapıya kadar birçok hizmeti hayata geçirecek.  Mahallede hummalı bir çalışma yapılarak tüm havai elektrik hatları yer altına alındı.

Keykubat Mahallesi’nde yapılan çalışmalar ile 25 km yol, 80.000 metrekare kaldırım çalışması ile yaz ayı sonunda mahalle komple yenilenecek.

Keykubat Mahallesi sakinlerinin uzun süre kullanacağı büyük bir yatırım yaptıklarını söyleyen Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Geçen yıl 1. etabını tamamladığımız çalışmalarımızda bu yıl daha yüksek bir hedefle 2.etaba Bismillah dedik. Toplamda 25 kilometre yol, 80 bin metrekare kaldırım çalışması ile rekorlara imza atmaya devam edeceğiz. Keykubat Mahallemizde geçtiğimiz sene büyük hummalı bir çalışma başlatmıştık. 12 kilometre civarında yol ve kaldırım yaptık. Burada tüm havai hatlarını yerin altına almıştık. Bu çalışmalarımız tamamlandı. Şimdi ikinci etap başladı. Bu sene Keykubat Mahallesinde daha büyük bir çalışma yapacağız. Şuanda kaldırımlar yapılma aşamasında. Hummalı bir şekilde yol ve kaldırımlar yenileniyor. Alt yapı ve üst yapı bitti. İnşallah yazın sonuna 2. etap çalışması da bitmiş olacak. Dolayısıyla Keykubat Mahallesi toplam 2 yılda komple yenilenmiş olacak. Burada toplamda 25 kilometre yol yapılacak. 80 bin metrekarede kilit parke işi yapıyoruz. Burada asıl önemli olan tüm alt yapının aşağı inmesidir. KASKİ, doğalgaz ve telekom hatları tamamen yenilendi. Keykubat Mahallesi’nin uzun yıllar kullanacağı hizmetler hayata geçmiş oldu. Mahalle sakinlerimize hayırlı olsun.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KEYKUBAT’TA, ALT, YAPI, TAMAM,
Yorumlar
Haber Yazılımı